Hey alle. Så skete det endeligt - Lazio på dansk jord. Det bliver sgu en fest. Der er allerede mange, der har skrevet til mig privat, jeg kan se Twitter boomer og vi er allerede startet snakken i EL 22/23 tråden. Så jeg tænker at vi kan have denne tråd som koordinering og spørgsmål/svar.
Lige nu er de store spørgsmål (opdateret med svar 27/8):
Hvornår bliver kampen spillet? TORSDAG 15. SEPTEMBER
Hvornår bliver billetterne sat til salg? Hvis man har sæsonkort eller Billetflex: 2/9 kl. 10.00. For alle andre: 5/9 kl. 10.00
Kan vi få billetter til udebaneafsnit?
Hvad koster billetterne?
Er der nogen der allerede nu har svar til nogle af de spørgsmål? Og har vi flere spørgsmål? Så vil jeg tilføje dem til opslaget her, så vi har de vigtigste spørgsmål samlet.
Alle der ikke har billet til udebaneafsnittet, se her:
Vi må tage det med i en taske ;)
God kamp!
Hvor mange herfra kommer på Murphys.
Jeg kommer, og har billet til D1.
Jeg når også først frem til lidt før kampstart efter arbejde. Har lovet at tage fruen med. Desværre er det ikke til udeafsnittet, men til D1. Men trods alt tæt på udeafsnittet, så det må gå for den her gang.
Jeg kan læse på Facebook at Murphys i Herning er booket til Laziali til dem, der vil mødes der inden kampen.
Jeg når nok desværre først frem kl 17, og så overvejer jeg blot at køre direkte til stadion og parkere bilen der. Det virker umiddelbart mest overskueligt.
Men altså - jeg har billetter til away afsnit, så jeg glæder mig til at mødes med jer, der har billetter der. Hit me up på whatever SoMe kanal I bruger:
Twitter: @aleksandarbvm
Facebook: Aleksandar Veljkovic Michelsen
Instagram: aleksandarbvm
Jeg har haft min daglige gang i Herning - så insidertips har jeg masser af :)
Jeg sidder ved siden af Awayafsnittet, og får en masse fed stemning, men uden vivaticket-bøvlet :)
Jeg vil anbefale at tage tage bus 6 til MCH Messecenter og så gå derfra til MCH arena - tager maks 8 minutter
Nogen der tager derover torsdag fra København? Evt. i bil?
Kan ikke komme videre herfra..?